2020/2021 tavaszi ITDK eredmények

Utolsó frissítés: 2021 november 08.

A járványügyi helyzetre való tekintettel a tavaszi után a 2020/2021-es tanév tavaszi Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciáját is online formában rendezte meg a Károly Róbert Campus. A nap folyamán a hallgatók a Gazdaság- és Agrártudományi Szekcióban mutatták be tudományos munkáikat.

A gyöngyösi campus 6 hallgatója – 2 alap- és 4 mesterszakos – jelentkezett a konferenciára. Közülük hárman agrártudományi, hárman pedig gazdaságtudományi témában végeztek kutatásokat.

A Gazdaság- és Agrártudományi Szekcióban a következő eredmények születtek:

1.helyezett: Vargáné Dudás Piroska (MA, Vezetés és szervezés szak) – Innováció a „B” kategóriás gépjárművezető-képzésben
Témavezető: Dr. Herneczky Andrea, főiskolai docens; Dr. Csernák József, adjunktus

2.helyezett: Szentkuti Nóra (BA, Kereskedelem és marketing szak) – Fitneszterem-választás szempontjai a fogyasztó szemszögéből
Témavezető: Dr. Taralik Krisztina, egyetemi docens

Különdíj: Szente Anna (MA, Vezetés és szervezés szak) – A startup ismerete magyar egyetemisták szemszögéből, egy dán egyetem hallgatóival készült – strukturált kérdőív tükrében
Témavezető: Szabóné Dr. Benedek Andrea, egyetemi docens

A helyezettek mellett a konferenciára tudományos dolgozatot készítettek és előadást tartottak:

- Fazekas Ádám Tamás (BSc, Mezőgazdasági mérnök szak) – Állati eredetű termékek vásárlási és fogyasztási preferenciájának vizsgálata, fókuszálva a libamáj alapú termékekre
  Témavezető: Szabóné Dr. Béres Beatrix, adjunktus; Dr. Vincze Judit, egyetemi docens

- LeDai Barbara (MSc, Vidékfejlesztési agrármérnök szak) A nyilvántartott álláskeresőknek szóló képzéseken való részvétel és a képzést elvégzők elhelyezkedésének vizsgálata Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (2010-2020)
  Témavezető: Dr. Koncz Gábor, egyetemi docens; Hajdú Dávid, PhD-hallgató

- Tóth Adrienn Mária (MSc, Vidékfejlesztési agrármérnök szak) – A csemegeszőlő termesztés lehetőségei – Minőségnövelő módszerek gyakorlati alkalmazásának eredményei egy kisgazdaságban
  Témavezető: Dr. Koncz Gábor, egyetemi docens

A bírálóbizottság döntése alapján 4 pályamunka képviselheti intézményünket a 2023. évi 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.

Gratulálunk hallgatóinknak és témavezetőiknek az elért eredményekhez! További sikeres tanulmányokat és szakmai elismeréseket kívánunk!

szöveg: Nagy Réka